Collection: Kitchen

Everything you need to reduce waste in and around the kitchen.
23 products
  • Replacement Dish Brush Head
    Replacement Dish Brush Head
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • Spruce Cloths
    Spruce Cloths
    Regular price
    $8.90
    Sale price
    $8.90
    Unit price
    per 
  • Soap Tray
    Soap Tray
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
  • Reusable Straw
    Reusable Straw
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per 
  • Bamboo Spork
    Bamboo Spork
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Unit price
    per 
  • Snack Container
    Snack Container
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Unit price
    per 
  • Stainless Steel Bento Lunchbox
    Stainless Steel Bento Lunchbox
    Regular price
    $59.00
    Sale price
    $59.00
    Unit price
    per 
  • Produce Bags
    Produce Bags
    Regular price
    $19.00
    Sale price
    $19.00
    Unit price
    per 
  • Cloth Bags (2 pack)
    Cloth Bags (2 pack)
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
  • Soap Tray
    Soap Tray
    Regular price
    $19.00
    Sale price
    $19.00
    Unit price
    per 
  • Dish Cloth
    Dish Cloth
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Vegetable Brush
    Vegetable Brush
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Unit price
    per 
  • Dish Brush
    Dish Brush
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Reusable Straw Combo
    Reusable Straw Combo
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
  • Reusable Smoothie Straw
    Reusable Smoothie Straw
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
  • Stainless Steel Container
    Stainless Steel Container
    Regular price
    $29.00
    Sale price
    $29.00
    Unit price
    per 
  • Double Layer Tiffin
    Double Layer Tiffin
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Unit price
    per 
  • Reusable Food Wrap (XL)
    Reusable Food Wrap (XL)
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $13.00
    Unit price
    per 
  • Reusable Food Wrap (2 pack)
    Reusable Food Wrap (2 pack)
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $16.00
    Unit price
    per 
  • Nut Mylk Bags
    Nut Mylk Bags
    Regular price
    $24.00
    Sale price
    $24.00
    Unit price
    per 
  • Produce Bags
    Produce Bags
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Unit price
    per 
  • Bulk Bin Bags
    Bulk Bin Bags
    Regular price
    $12.50
    Sale price
    $12.50
    Unit price
    per 
  • Cloth Bag (large)
    Cloth Bag (large)
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per