Welcome! In My Kitchen is closed between Monday 28 September and Sunday 4 October. You can still place orders over this time, but they will sent out the following week. Thank you for your patience.

Collection: On-The-Go

Keeping waste to a minimum when you're outside of home is easy when you're prepared.
22 products
  • Reusable Coffee Cup
    Reusable Coffee Cup
    Regular price
    $17.00
    Sale price
    $17.00
    Unit price
    per 
  • Stainless Steel Bento Lunchbox
    Stainless Steel Bento Lunchbox
    Regular price
    $59.00
    Sale price
    $59.00
    Unit price
    per 
  • Double Layer Tiffin
    Double Layer Tiffin
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Unit price
    per 
  • Small Snack Box
    Small Snack Box
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Cutlery Wrap
    Cutlery Wrap
    Regular price
    $24.00
    Sale price
    $24.00
    Unit price
    per 
  • On-The-Go Wallet
    On-The-Go Wallet
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Unit price
    per 
  • Bamboo Spork
    Bamboo Spork
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Unit price
    per 
  • Chopsticks
    Chopsticks
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
  • Reusable Food Wrap (2 pack)
    Reusable Food Wrap (2 pack)
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Unit price
    per 
  • Reusable Food Wrap (XL)
    Reusable Food Wrap (XL)
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Unit price
    per 
  • Reusable Straw Combo
    Reusable Straw Combo
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
  • Cloth Bags (2 pack)
    Cloth Bags (2 pack)
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
  • Tote Bag
    Tote Bag
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Unit price
    per 
  • String Bag
    String Bag
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Unit price
    per 
  • Produce Bags
    Produce Bags
    Regular price
    $19.00
    Sale price
    $19.00
    Unit price
    per 
  • Toothbrush Case
    Toothbrush Case
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
  • Wet Bags (small)
    Wet Bags (small)
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Unit price
    per 
  • Lotion Bars
    Lotion Bars
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
  • Metal Storage Tin
    Metal Storage Tin
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Unit price
    per 
  • Beeswax Lip Balm
    Beeswax Lip Balm
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $12.00
    Unit price
    per 
  • Cloth Bag (large)
    Cloth Bag (large)
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Reusable Face Mask
    Reusable Face Mask
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per